تبلیغات
لبیک یا خامنه ای

                                                                   لبیک یا خامنه ای
                                                                                                                      ما استواریم تا ظهور 
قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک دوستان
حمایت
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلوات الله و سلامه علی الرسول الاعظم الأمین و علی آله المطهّرین المنتجبین و صحبه المیامین.
موسم حج، سرشار از رحمت و بركت، فرا رسید و بار دیگر سعادتمندانی را كه شرف حضور در این میعاد نورانی یافته‌اند، در معرض فیض الهی قرار داد. اینجا زمان و مكان، یكایك شما حج‌گزاران را به ارتقاء معنوی و مادی فرا میخواند. اینجا مرد و زن مسلمان، با دل و زبان، دعوت خدای بزرگ به صلاح و رستگاری را لبیك میگویند. اینجا همه فرصت می‌یابند كه برادری و یكرنگی و پرهیزگاری را تمرین كنند. اینجا اردوگاه تربیت و تعلیم است؛ نمایشگاه وحدت و عظمت و تنوع امت اسلامی است؛ آوردگاه مبارزه با شیطان و طاغوت است. اینجا را خدای حكیم و قدیر، جایگاهی قرار داده است كه مؤمنان، منافع خویش را در آن مشاهده خواهند كرد. آنگاه كه ما چشم خرد و عبرت را بگشائیم این وعده‌ی آسمانی، همه‌ی گستره‌ی زندگی فردی و اجتماعی ما را فرا میگیرد. ویژگی شعائر حج در آمیختگی دنیا و آخرت و آمیختگی فرد و اجتماع است. كعبه‌ی بی‌پیرایه و پرشكوه؛ طواف جسم‌ها و دلها بر گرد یك محورِ استوار و ابدی؛ سعی و تلاش مداوم و منظم میان یك مبدأ و منتهی؛ كوچ همگانی ب� � عرصه‌های رستاخیزیِ عرفات و مشعر و حال و حضوری كه دلها را در این محشر عظیم، صفا و طراوت می‌بخشد؛ هجوم همگانی برای مقابله با نماد شیطان؛ و آنگاه همگامی همه، از همه جا و همه رنگ و همه گون، در همه‌ی این مراسم پر رمزوراز و لبریز از معنی و نشانه‌های هدایت، ویژگیهای انحصاری این فریضه‌ی پُرمعنی و پرمضمون است.
چنین مراسمی است كه هم دلها را با یاد خدا پیوند میزند و خلوت دل آدمی را به نور تقوی و ایمان روشن میسازد، و هم فرد را از حصار خودی بیرون آورده و در جمع متنوّع امت اسلامی حلّ میكند؛ هم لباس پرهیزگاری را كه حافظِ جان او از پیكانهای زهرآلود گناه ا ست بر او میپوشاند، هم روحیه‌ی تهاجم به شیطانها و طاغوتها را در او برمی‌انگیزد؛  در اینجاست كه حج‌گزار، هم نمونه‌ئی از دامنه‌ی گسترده‌ی امت اسلامی را به چشم میبیند و به ظرفیت و توانائی آن پی‌میبرد و هم به آینده امید می‌بندد؛ و هم برای نقش‌آفرینی در آن احساس آمادگی میكند؛ و هم نیز اگر توفیق و كمك الهی را دریابد بیعتی دوباره با پیامبر عظیم‌الشأن و میثاقی مستحكم با اسلام عزیز می‌بندد و برای اصلاح خود و اصلاح امت و اعلاء كلمه اسلام، عزمی راسخ در خود می‌آفریند.
این هر دو یعنی اصلاح خود و اصلاح امت، دو فریضه‌ی تعطیل‌ناپذیر است. راه‌كاره� �ی آن با ژرف‌نگری در وظائف دینی و بهره‌گیری از خردورزی و بصیرت، برای اهل تدبر و تأمّل، دشوار نیست.
اصلاح خویش از مبارزه با هوسهای شیطانی و كوشش برای پرهیز از گناه آغاز میشود، و اصلاح امت از شناخت دشمن و نقشه‌های او، و مجاهدت برای بی‌اثر كردن ضربه‌ها و خدعه‌ها و دشمنی‌های او، و آنگاه از پیوند دلها و دستها و زبانهای آحاد مسلمان و ملتهای اسلامی، سامان میگیرد.
در این مقطع زمان، یكی از مهمترین مسائل جهان اسلام كه به سرنوشت امت اسلامی پیوند خورده است، حوادث انقلابی در شمال آفریقا و در منطقه است كه تاكنون به اسقاط چند رژیم فاسد و مطیع امری� �ا و همدست صهیونیسم انجامیده و رژیمهای دیگری از این قبیل را به لرزه درآورده است. اگر مسلمانان این فرصت عظیم را از دست بدهند و از آن در راه اصلاح امت اسلامی بهره نگیرند، خسران بزرگی كرده‌اند. اكنون همه‌ی تلاش استكبارِ متجاوز و مداخله‌گر، برای منحرف كردن این حركتهای عظیم اسلامی به كار افتاده است.
در این قیامهای بزرگ، مرد و زن مسلمان، بر ضدّ استبداد حاكمان و سیطره‌ی آمریكا كه به تحقیر و تذلیل ملتها و هم‌پیمانی با رژیم جنایتمدار صهیونیستی انجامیده بود به ‌پا خاستند. عامل نجات‌بخش خود در این مبارزه‌ی مرگ و زندگی را اسلام و تعالیم و شعارهای نجات‌بخش آن دانستند و این را به صدای رسا اعلام كردند. دفاع از ملت مظلوم فلسطین و مبارزه با رژیم غاصب را سرلوحه‌ی خواسته‌های خود قرار دادند. دستِ‌دوستی به‌سوی ملتهای مسلمان گشوده و خواستار اتحاد امت اسلامی شدند.
اینها پایه‌های اساسیِ قیامهای مردمی در كشورهائی است كه در دو سال اخیر پرچم آزادی و اصلاح برافراشته و با جسم و جان خود در میدانهای انقلاب حضور یافتند؛ و همینها است كه میتواند پایه‌های اساسی اصلاح امت بزرگ اسلامی را استوار سازد. ایستادگی بر سر این اصول اساسی، شرط لازم برای پیروزی نهائیِ قیامهای مردمی در این كشورها است.
دشم ن درپی آن است كه همین پایه‌های اصلی را متزلزل كند. ایادی فاسد امریكا و ناتو و صهیونیسم با استفاده از برخی غفلتها و سطحی‌نگریها می‌كوشند حركت سیل‌آسای جوانان مسلمان را منحرف ساخته و آنان را به نام اسلام به جان یكدیگر بیندازند و جهاد ضداستعماری و ضدصهیونیستی را به تروریسم كور در كوچه و خیابانهای جهان اسلام تبدیل كنند، تا خون مسلمانان به دست یكدیگر بر زمین بریزد و دشمنان اسلام از بن‌بست نجات یابند و اسلام و مجاهدانش بدنام و زشت‌چهره جلوه كنند.
آنان پس از نومیدی از حذف اسلام و شعارهای اسلامی، اكنون به فتنه‌انگیزی میان فرقه‌های اسلامی روآورده و با توطئه‌ی شیعه‌هراسی و سنی‌هراسی بر سر اتحاد امت اسلامی مانع‌تراشی میكنند.
آنان با كمك عوامل خود در منطقه، در سوریه بحران میآفرینند تا ذهن ملتها را از مسائل مهم كشورهای خود و خطراتی كه در كمین آنها است، منصرف ساخته و به ماجرای خونینی كه خود تعمداً به‌وجود آورده‌اند معطوف كنند. جنگ داخلی در سوریه و كشتار جوانان مسلمان به دست یكدیگر، جنایتی است كه به‌وسیله‌ی آمریكا و صهیونیسم و دولتهای مطیع آنان، آغاز شده و در آتش آن دمیده میشود. چه كسی میتواند باور كند كه دولتهای حامی دیكتاتوریهای سیاه در مصر و تونس و لیبی، اكنون حامی دموكراسی‌خواهی ملت سوریه شده‌اند؟ ماجرای سوریه، ماجرای انتقام‌گیری از حكومتی است كه سه دهه به تنهائی در برابر صهیونیستهای غاصب ایستاده و از گروههای مقاومت در فلسطین و لبنان دفاع كرده است.
ما طرفدار ملت سوریه و مخالف هرگونه تحریك و دخالت خارجی در آن كشوریم. هرگونه اصلاح در آن كشور باید به‌وسیله‌ی خود ملت و با روشهای كاملاً ملّی صورت گیرد. اینكه سلطه‌طلبان بین‌المللی به كمك دولتهای منطقه‌ئیِ گوش‌به‌فرمان، در كشوری به بهانه‌ئی بحران بیآفرینند و آنگاه به دستاویز وجود بحران، خود را به ارتكاب هر جنایتی در آن كشور مُجاز شمارند، خطری ج دی است كه اگر دولتهای منطقه بدان نپردازند باید منتظر فرارسیدن نوبت خود از این خدعه‌ی استكباری باشند.
برادران و خواهران! موسم حج، فرصت تأمل و تعمّق در قضایای مهم جهان اسلام است. سرنوشت انقلابهای منطقه و تلاشهائی كه از سوی قدرتهای زخم‌خورده از این انقلابها برای انحراف آنها به ‌كار میرود، در شمار این قضایا است. نقشه‌های خائنانه برای اختلاف‌افكنی میان مسلمانان و ایجاد سوء‌ظن میان كشورهای به‌ پا خاسته با جمهوری اسلامی ایران؛ مسأله‌ی فلسطین و كوشش برای منزوی كردن مبارزان و خاموش كردن جهاد فلسطینی؛ تبلیغات اسلام‌ستیزانه‌ی دولتهای غربی و حمایت آنان از اهانت‌كنندگان به مقام قدسی پیامبر اعظم صلی‌الله‌وعلیه‌وآله؛ زمینه‌سازی برای جنگ‌های داخلی و تجزیه‌ی برخی از كشورهای مسلمان، ترساندن دولتها و ملتهای انقلابی از معارضه با سلطه‌خواهان غربی و ترویج این توهّم كه آینده‌ی آنان در گرو تسلیم در برابر آن متجاوزان است، و مسائل مهم و حیاتی دیگری از این قبیل، در شمار قضایای مهمی است كه در فرصت حج، و در سایه‌ی همدلی و همگرائی شما حج‌گزاران باید مورد تأمل و تعمق قرار گیرد.
بیشك هدایت و دستگیری الهی، راههای امن و سلامت را به مؤمنان تلاشگر نشان خواهد داد: «والذین جاهدوا فینا لنهدین هم سبلنا...»
والسلام علیكم و رحمة الله و بركاته

سیّدعلی خامنه‌ای
۳۰ / مهر /۱۳۹۱  مصادف با پنجم ذی ‌الحجه  ۱۴۳۳برچسب ها: پیام رهبر انقلاب، موسم حج، استکبار، امام خامنه ای، سوریه، فلسطین، اسرائیل،
[ دوشنبه 8 آبان 1391 ] [ 04:28 ق.ظ ] [ ما استواریم ]
.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره وبلاگ


شهادت در رکاب امام خمینی زیباست اما دفاع از ولی فقیه حاضر از آن هم زیباتر است. خون دادن برای امام خمینی زیباست اما خون دل خوردن برای امام خامنه ای از آن هم زیباتر است.

« شهید سید مرتضی آوینی »

طراح قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
کمپین اعتراض به جشنوراه یورو ویژن در جمهوری آذربایجان

Get Flash Code

ما استواریم - باشهادت

کد لوگوی ما را در وبلاگ خود قرار دهید
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
کلیک کنید

شاخه طوبی

 بیانیه جنبش وبلاگی جلبک ستیز را آزاد کنید سایت جامع فرهنگی مذهبی شهید آوینی Aviny.com ماسون تیوب عمارها َکوه پارس

 دایرکتوری  یوسف زهرا  = اولین و بزرگترین دایرکتوری ارزشی نویسان