تبلیغات
لبیک یا خامنه ای

                                                                   لبیک یا خامنه ای
                                                                                                                      ما استواریم تا ظهور 
قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک دوستان
حمایت
مسئولان بویژه سران سه قوه باید با وظیفه شناسی و درك شرایط حساس كنونی، از هرگونه كشاندن اختلافها به میان مردم خودداری كنند و بدانند از امروز تا روز انتخابات، هر كسی كه بخواهد از احساسات مردم در جهت اختلافات استفاده كند، قطعاً به كشور خیانت كرده است.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی  در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان ، در سخنان مهمی با تبیین مراحل مختلف مبارزه كلان و شصت ساله ملت ایران با دولت مستكبر آمریكا و شكست های سلسله وار و تنزل جایگاه سیاسی، اقتصادی، نظامی و اصول فكری آمریكا در مقابل پیشرفتهای شگرف مادی و معنوی نظام اسلامی، درس های بزرگ این مبارزه ادامه دار را حفظ ایستادگی و‌ بصیرت، ‌توكل بر خدا، كار و تلاش بی وقفه، و وحدت میان مسئولان دانستند و تأكید كردند:مسئولان بویژه سران سه قوه باید با وظیفه شناسی و درك شرایط حساس كنونی، از هرگونه كشاندن اختلافها به میان مردم خودداری كنند و بدانند از امروز تا روز انتخابات، هر كسی كه بخواهد از احساسات مردم در جهت اختلافات استفاده كند، قطعاً به كشور خیانت كرده است.
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار كه در آستانه سیزده آبان، "روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استكبار جهانی" برگزار شد، ضمن تبریك سالروز میلاد حضرت امام هادی(ع) و همچنین عید سعید غدیر خم، سه حادثه تاریخی روز سیزدهم آبان را مظهر ایستادگی و چهره مصمم ملت ایران برای رسیدن به هدفهای والا خواندند و افزودند: در هر یك از حوادث تاریخی این روز یعنی تبعید امام خمینی(ره) در سال 1343، كشتار دانش آموزان بوسیله مزدوران رژیم پهلوی در سال 1357، و تسخیر لانه جاسوسی در سال 1358، یك طرف قضایا، ملت ایران و امام بزرگوار هستند و در طرف دیگر دولت مستكبر آمریكا قرار داد و این، نشان دهنده وجود مبارزه میان ملت ایران و دولت آمریكا است.
حضرت آیت الله خامنه ای، فهم صحیح از زمان آغاز مبارزه و مراحل مختلف آن و همچنین نتیجه مبارزه را مهم ارزیابی و خاطر نشان كردند: این مبارزه از سال 1332 و از زمان كودتای آمریكایی 28 مرداد آغاز شد.
ایشان با اشاره به نقش مستقیم آمریكا در راه اندازی كودتای 28 مرداد و سرنگونی دولت دكتر مصدق، افزودند: آمریكاییها در این ماجرا، برای منافع استكباری خود دولت مصدق را كه با آنها خصومتی نداشت و حتی به آنها اعتماد كرده بود، در طرحی مشترك با انگلیسی ها سرنگون و رژیم محمدرضا پهلوی را بر كشور مسلط كردند.
رهبر انقلاب اسلامی حادثه قیام 15 خرداد سال 1342 را نتیجه ده سال فشار و اختناق حكومت مورد حمایت آمریكا دانستند و افزودند: در نهایت، آمریكایی ها وارد ماجرا شدند و حكومت با هدایت آنها، امام خمینی(ره) را در سال 1343 تبعید كرد و به ظاهر توانست ملت ایران را مغلوب كند اما این غلبه واقعی نبود.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اختناق كم سابقه حاكم بر كشور از سال 1343 به بعد و یكه تازی آمریكا در غارت و چپاول ثروت ملت ایران، تأكید كردند: سرانجام حركت عظیم ملت ایران به رهبری امام خمینی(ره) آغاز شد و ملت ایران توانست با ایستادگی و فداكاری و گذشت از جان، ‌انقلاب اسلامی را در سال 1357 به پیروزی برساند و حكومت متكی به آمریكا را سرنگون كند.
ایشان تشكیل نظام اسلامی بعد از 25 سال مبارزه را، پیروزی ملت ایران در مرحله اول مبارزه با آمریكا خواندند و افزودند: آمریكاییها از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، شروع به معارضه و اخلال در كارها كردند كه مركز همه این توطئه ها، سفارت سابق آمریكا در تهران یا همان لانه جاسوسی بود.
رهبر انقلاب اسلامی اقدام دانشجویان بعنوان زبده ترین قشر مبارز ملت ایران، در تسخیر لانه جاسوسی در سیزدهم آبان سال 1358 را شكستی دیگر برای آمریكا ارزیابی و خاطر نشان كردند: سلسله شكست های آمریكا از آن زمان تا به امروز همچنان ادامه پیدا كرده است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تلاشها و توطئه های گوناگون آمریكا در 34 سال گذشته، برای جبران شكست بزرگ خود در سال 1357، تأكید كردند: علت این توطئه های ادامه دار، این است كه شكست آمریكا در سال 1357،‌ فقط شكست از ملت ایران نبود بلكه شكست آمریكا در منطقه بود و آنچه كه امروز در شمال آفریقا و منطقه بزرگ عربی در حال جریان است و همچنین نفرت روزافزون ملتها از آمریكا، نتیجه همان شكست است.
ایشان بعد از تبیین مراحل مختلف مبارزه ملت ایران با دولت استكباری آمریكا، به موضوع نتیجه این مبارزه اشاره كردند و افزودند: اینكه در این مبارزه شصت ساله چه كسی پیروز میدان بود بسیار مهم است زیرا اگر یك ملت با ایمان و مصمم و متوكل بر خداوند پیروز این مبارزه باشد قطعاً برای همه ملتها اصل و الگو خواهد بود و فلسفه جدیدی برای تاریخ مبتنی بر اصول اسلامی بوجود خواهد آورد.
رهبر انقلاب اسلامی، ملت ایران را پیروز میدان مبارزه با دولت آمریكا خواندند و به بیان دلایل این پیروزی پرداختند.
حضرت آیت الله خامنه ای در بیان دلایل پیروزی ملت ایران در مبارزه با دولت مستكبر آمریكا، به موقعیت و جایگاه نظام اسلامی اشاره كردند و افزودند: اولین دلیل این است كه انقلاب اسلامی ایران در این 34 سال، نه تنها از بین نرفت بلكه قوی تر، مستحكم تر، با عظمت تر و پُر فروغ تر شده است.
ایشان تأكید كردند: از جمله نشانه های استحكام و قوت نظام اسلامی و زنده بودن انقلاب،‌ نسل جوانی است كه حوادث انقلاب، دوران دفاع مقدس و امام بزرگوار را ندیده است اما با همان انگیزه و عزم و ایمان نسل جوانی كه انقلاب را بوجود آورد، در صحنه های مختلف كار و تلاش و علم و فناوری حضور دارد.
رهبر انقلاب اسلامی عظمت روزافزون ملت ایران و شخصیت امام خمینی(ره) در میان ملتها و شناخته شدن ملت ایران در دنیا بعنوان ملتی پولادین، مقاوم و بصیر را از دیگر نشانه های استحكام نظام اسلامی خواندند و خاطر نشان كردند: از دیگر نشانه ها، پیشرفتهای علمی و سازندگی، بصیرت همگانی و رشد آگاهی و تأثیر گذاری و دیدگاههای نو ملت ایران در مسائل منطقه و دنیا است.


حضرت آیت الله خامنه ای پیشرفتهای معنوی در كنار پیشرفتهای مادی را از دیگر نشانه های زنده بودن انقلاب اسلامی برشمردند و با اشاره به حضور گسترده مردم بویژه جوانان در عرصه های معنوی، همچون دعای عرفه، مراسم اعتكاف، شبهای قدر و عزاداریهای ماه محرم افزودند: شكل گیری یكی از بهترین مردم سالاری ها در ایران و مشاركتهای عمومی در انتخابات ها از دیگر نشانه های پیشرفت همه جانبه ملت ایران در 34 سال گذشته است.
ایشان تاكید كردند: این، همان انقلابی است كه آمریكاییها وعده شكست و نابودی چند ماهه آن را می دادند اما اكنون دارای چنین جایگاه ممتازی در منطقه و جهان است.
رهبر انقلاب اسلامی سپس به بیان دلایل اثبات كننده پیروزی ملت ایران،‌ با نگاه به جایگاه آمریكا پرداختند و تأكید كردند: هیچ كسی شك ندارد كه آمریكا در سی سال گذشته بیش از سی رتبه از نظر اقتدار و وجاهت جهانی سقوط كرده است و حتی خود آمریكاییها نیز به این واقعیت، اقرار می كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر این كه امروز هیچ دولتی به اندازه آمریكا، در جهان منفور نیست افزودند: اگر دولتهای منطقه و دولتهای كشورهای دیگر جرأت كنند و یك روز بعنوان روز نفرت از آمریكا تعیین شود،‌ بزرگترین راهپیمایی تاریخ در دنیا برگزار خواهد شد.
 ایشان با تأكید بر این كه علاوه بر از بین رفتن وجهه آمریكا، اصول و ارزشهای آمریكا نیز سقوط كرده است، گفتند: یكی از ارزشهای مورد ادعای دولت آمریكا، مبارزه با تروریسم است اما این اصل اكنون بجایی رسیده است كه دولت آمریكا با تروریست ها هم پیمان می شود و حتی گروه تروریستی منافقین را مورد حمایت خود قرار می دهد و از لیست به اصطلاح سیاه خارج می كند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ادعای حمایت از دموكراسی، افزودند: با وجود این ادعا حمایت همه جانبه دولت آمریكا از مستبدترین و دیكتاتور ترین حكام منطقه و دنیا بر كسی پوشیده نیست.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان كردند: یكی دیگر از اصول مورد ادعای آنها، حمایت از حقوق بشر است در حالیكه بدترین اقدامات ضد حقوق بشری با حمایت آمریكا انجام میشود و صهیونیستهایی كه شصت سال به طور علنی، حقوق ملت مظلوم فلسطین را پایمال كرده اند، مورد حمایت كامل دولت آمریكا هستند.
ایشان، مقابله دولت آمریكا با حركتهای آزادی خواهانه،‌ اصلاح طلبانه و انقلابی ملتها را مغایر با ادعای حمایت از ملتها خواندند و خاطر نشان كردند: آمریكا ادعا میكند كه ثروتمندترین ملت و دولت دنیا است اما زمامداران آمریكا، وضعیت ملت این كشورِ دارای منابع گسترده طبیعی و انسانی را به جایی رسانده اند كه امروز مقروض ترین ملت دنیا، ملت آمریكا است.
رهبر انقلاب اسلامی تعداد بالای زندانیان آمریكا در مقایسه با جمعیت این كشور و رتبه اول در دنیا را بر خلاف ادعای طرفداری از آزادی دانستند و افزودند: یكی دیگر از ادعاهای دولت آمریكا، سرافرازی ملت این كشور است در حالیكه ملتِ خود را به ذلت كشانده اند و با گمراه كردن آنان اجازه نمی دهند از حقایق مطلع شوند.
حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: جنبش 99 درصدی در آمریكا در شرایطی شكل گرفته است كه مردم آمریكا از بسیاری از حقایق مطلع نیستند و اگر دولت آمریكا اجازه اطلاع از حقایق را بدهد، این جنبش قطعاً بسیار فراگیرتر خواهد شد.
ایشان یكی دیگر از پَست رفت های دولت آمریكا از ارزشها و اصول مورد ادعای خود را، تسلیم محض بودن در برابر صهیونیست ها دانستند و افزودند: چه ننگی از این بالاتر كه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریكا،‌ در مناظره های خود برای اثبات ارادت به صهیونیست ها، با یكدیگر مسابقه می گذارند و دولتهای آمریكا عملاً ملت خود را اسیر صهیونیست ها كرده اند.
رهبر انقلاب اسلامی نتیجه این سقوط ها را كاهش روزافزون نفوذ و قدرت آمریكا و شكست های پی در پی در جنگ ها و حوادث مهم منطقه خواندند و تأكید كردند: تمام این واقعیات نشانگر این است كه دولت مستكبر، متكبر و خود بزرگ بین آمریكا در این مبارزه طولانی، در برابر ملتِ مصمم، سرافراز و مقتدر ایران شكست خورده است.
حضرت آیت الله خامنه ای، درك دلایل این پیروزی در 34 سال گذشته و حفظ لوازم آن در ادامه مبارزه را بسیار با اهمیت ارزیابی و تأكید كردند: هنگامی كه یك ملت مصمم و با عزم و اراده، در مقابل حریفی كه نسبت به او توانایی های ظاهری علمی، رسانه ای و مالی كمتری دارد، مقاومت و به خدا توكل می كند و از جان و مال و آبرو نیز دریغ نمی كند قطعاً در سخت ترین و بزرگ ترین مبارزه ها پیروز خواهد شد.
ایشان چالش ملت ایران با آمریكا را ادامه دار و در عین حال موجب آبدیده تر شدن ملت دانستند و افزودند: در این چالش، همواره باید مراقب طرف مقابل بود و لحظه ای از او غفلت نكرد زیرا اگر دچار راحت طلبی و غفلت شویم شكست میخوریم.
رهبر انقلاب اسلامی یكی از ضروریات این مبارزه بزرگ را ایستادگی و توكل بر خدا برشمردند و خاطر نشان كردند از جمله لوازم این مبارزه، تلاش و حركت همه جانبه برای پیشرفت كشور در عرصه های علمی، سازندگی، اداری و تجاری است كه زمینه ساز شكوفایی و پیروزی می شود.
حضرت آیت الله خامنه ای اتحاد و وحدت را نیز بسیار مهم خواندند و تأكید كردند: یكی از موارد مضرّ، اختلاف میان مسئولان و بدتر از آن كشاندن اختلاف به میان مردم است.
ایشان افزودند: من به مسئولان و رؤسای قوا هشدار میدهم كه مراقب باشند و اختلافات را به میان مردم نكشانند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر اینكه رهبری از رؤسای قوا حمایت كرده و حمایت خواهد كرد، خاطر نشان كردند: نامه نگاریهای اخیر و مطالب آن به هیچ وجه موضوع مهمی نیست اما این اختلاف نظرها نباید به میان مردم كشانده و دست مایه ای برای جنجال و هیاهوی رسانه های بیگانه و دشمنان شود.
ایشان تأكید كردند: همه باید متوجه مسئولیت خود و شرایط حساس كنونی باشند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به عصبانیت دشمن از حوادث منطقه و پیشرفتهای علمی و تأثیرگذاری ملت ایران افزودند: یكی از روشهای موذیانه و موریانه وار دشمن در این شرایط، ایجاد اختلاف از راههای نفوذ است كه همه باید مراقب باشند و اختلاف ها را به حداقل برسانند.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: اختلاف نظر طبیعی است اما این اختلاف نظر نباید به اختلاف در عمل و گریبانگیری و مچ گیری در مقابل مردم، تبدیل شود.
ایشان تأكید كردند: از امروز تا روز انتخابات، هركسی كه بخواهد اختلاف ها را به میان مردم بكشاند و از احساسات آنها در جهت اختلافات استفاده كند،‌ قطعاً به كشور خیانت كرده است.
رهبر انقلاب اسلامی، مسئولان كشور را زحمت كش و دلسوز خواندند و خاطر نشان كردند: مسئولان بدنبال كار و تلاش هستند كه برخی اوقات غفلت هایی هم انجام می گیرد اما امیدوارم خداوند بر اساس نیت هایی كه بدنبال خدمت به مردم هستند، ملت ایران را در همه میدانها موفق كند كه قطعاً هم اینگونه خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود غدیر خم را حادثه ای اصولی خواندند كه نشان دهنده توجه اسلام به امامت و ولایت بعنوان مهمترین ركن تشكیل نظام اسلامی است.
ایشان تأكید كردند: اگر مضمون واقعی حادثه غدیر، بدرستی تبیین شود، این موضوع می تواند وحدت آفرین باشد.
برچسب ها: سخنان رهبر انقلاب، 13 ابان، انتخابات، استکبار،
[ دوشنبه 15 آبان 1391 ] [ 10:36 ب.ظ ] [ ما استواریم ]
.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره وبلاگ


شهادت در رکاب امام خمینی زیباست اما دفاع از ولی فقیه حاضر از آن هم زیباتر است. خون دادن برای امام خمینی زیباست اما خون دل خوردن برای امام خامنه ای از آن هم زیباتر است.

« شهید سید مرتضی آوینی »

طراح قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
کمپین اعتراض به جشنوراه یورو ویژن در جمهوری آذربایجان

Get Flash Code

ما استواریم - باشهادت

کد لوگوی ما را در وبلاگ خود قرار دهید
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
کلیک کنید

شاخه طوبی

 بیانیه جنبش وبلاگی جلبک ستیز را آزاد کنید سایت جامع فرهنگی مذهبی شهید آوینی Aviny.com ماسون تیوب عمارها َکوه پارس

 دایرکتوری  یوسف زهرا  = اولین و بزرگترین دایرکتوری ارزشی نویسان