تبلیغات
لبیک یا خامنه ای

                                                                   لبیک یا خامنه ای
                                                                                                                      ما استواریم تا ظهور 
قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک دوستان
حمایت

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) در دیدار صدها تن از استادان، نخبگان و اندیشمندان شركت كننده در اجلاس جهانی «اساتید دانشگاههای جهان اسلام و بیداری اسلامی» ضمن تبیین اهمیت عنوان «بیداری اسلامی»، تحلیلی جامع درخصوص جایگاه اسلام و شریعت اسلامی و همچنین مردم در كشورهای انقلاب كرده و آسیب ها و خطرات پیش روی آنها ارائه كردند.
ایشان با اشاره به نقش خواص و اندیشمندان جامعه در سعادت و نجات ملتها تأكید كردند: از این منظر، اجلاس «اساتید دانشگاههای جهان اسلام و بیداری اسلامی» از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
رهبر انقلاب اسلامی شرط اصلی نقش آفرینی اساتید، نخبگان و فرزانگان برای حركت جامعه به سمت سعادت و نجات را اخلاص، شجاعت، هوشیاری، كار و تلاش و نبود طمع دانستند و خاطرنشان كردند: بیداری اسلامی و رسوخ این بیداری در امت اسلامی، حادثه بزرگی است كه امروز دنیا با آن مواجه و در برخی كشورها نیز منجر به انقلاب و تغییر رژیم های فاسد شده است.
حضرت آیت الله خامنه ای بیداری اسلامی را عمیق و گسترده خواندند و با اشاره به هراس دشمنان از عبارت «بیداری اسلامی» افزودند: آنها تلاش بسیاری می كنند تا عنوان «بیداری اسلامی» برای حركت عظیم كنونی در منطقه بكار نرود زیرا دشمنان از بروز اسلام حقیقی و واقعی به شدت وحشت دارند.
ایشان تأكید كردند: آنها از اسلامِ برده دلار، اسلامِ غرق در فساد و اشرافی گری و اسلامی كه در توده مردم امتداد ندارد، نگران نیستند ولی از اسلام عمل و اقدام، اسلام توده مردم، اسلام توكل بر خدا و اسلام حُسن ظن به وعده الهی به لرزه می افتند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: ما معتقدیم حركت عظیم كنونی یك بیداری حقیقی اسلامی و دارای امتداد است كه به این آسانی ها هم منحرف نخواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین علت «اسلامی» نامیدن این بیداری افزودند: شعارهای اسلامی مردم در انقلابهای منطقه و نقش معتقدان به اسلام در شكل گیری اجتماعات گسترده و ساقط كردن رژیم های فاسد، همه مؤید این است كه این حركت، اسلامی است.
ایشان دلیل دیگر بر اسلامی بودن این حركت را، رأی مردم به اسلام گراها در انتخابات این كشورها دانستند و تأكید كردند: امروز اگر در بیشتر مناطق دنیای اسلام، یك انتخابات آزاد و خوب برگزار شود و رهبران و سیاسیون اسلامی نیز در وسط میدان باشند، مردم به اسلام گراها رأی خواهند داد.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه ، برخی نكات را درخصوص حركتها و انقلابهای منطقه متذكر شدند.
 آسیب شناسی این حركتها و انقلابها بخصوص در مصر، تونس و لیبی اولین نكته ای بود كه حضرت آیت الله خامنه ای به آن اشاره كردند و گفتند: در كنار آسیب شناسی باید هدفهای این انقلابها نیز تبیین شوند زیرا اگر هدفها مشخص نباشند، سردرگمی بوجود خواهد آمد.
ایشان ، «رهایی از شر سلطه جهانی» را یكی از هدفهای بیداری اسلامی برشمردند و تأكید كردند: این موضوع باید با صراحت اعلام شود زیرا هرگونه تصوری مبنی بر اینكه استكبار جهانی به سردمداری امریكا ممكن است با حركتهای اسلامی كنار بیاید، خطا است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: هرجا كه اسلام و اسلام گراها باشند، امریكا با همه وجود تلاش خواهد كرد تا آنها را از بین بب� �د و البته در ظاهر هم لبخند خواهد زد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر اینكه انقلابهای منطقه باید حد فاصل خود را با استكبار جهانی مشخص كنند، خاطرنشان كردند: ما نمی گوییم آنان به جنگ استكبار بروند اما اگر حد فاصل خود را نیز مشخص نكنند، فریب خواهند خورد.
ایشان با اشاره به استفاده استكبار جهانی از ابزار پول، سلاح و علم برای تسلط بر جهان افزودند: با وجود این ابزارها، یكی از مشكلات بزرگ كنونی دنیای غرب، نداشتن فكر و اندیشه نو برای ارائه به بشریت است در حالیكه دنیای اسلام، دارای ایده نو و نقشه راه است.
رهبر انقلاب اسلامی،‌اسلام را دارای نقشه راه و اندیشه های جدید دانستند و خاطرنشان كردند: این موضوع، نقطه قوت دنیای اسلام است كه با ترسیم شدن هدفها بر پایه این اندیشه ها، دیگر، سلاح، پول و علم غرب، همچون گذشته تأثیرگذاری نخواهند داشت.
حضرت آیت الله خامنه ای یكی دیگر از هدفهای مهم بیداری اسلامی را، محوریت اسلام و شریعت اسلامی برشمردند و افزودند: تلاش گسترده ای در جریان است تا اینگونه وانمود شود كه شریعت اسلامی با پیشرفت، تحول و تمدن سازگاری ندارد در حالیكه اسلام جوابگوی همه نیازهای انسانها و برای همه قرنها و همه دورانهای پیشرفت بشریت است.
ایشان با اظهار تأسف فراوان از برخی جریانهای متحج� � كه با سخنان و اقدامات خود زمینه ساز شكل گیری تصور سازگار نبودن اسلام با پیشرفت می شوند، خاطرنشان كردند: آنچه كه مهم است، تفكری است كه جوابگویی اسلام به نیازهای بشریت را قبول داشته باشد.

رهبر انقلاب اسلامی، نظام سازی را یكی دیگر از اهداف بیداری اسلامی دانستند و با اشاره به برخی تجربه های تاریخی منطقه شمال آفریقا كه به دلیل نبود نظام سازی با شكست مواجه شدند، افزودند: اگر در كشورهای انقلاب كرده،‌ نظام سازی نشود و مبنای مستحكمی بوجود نیاید، خطر آنها را تهدید خواهد كرد.
حضرت آیت الله خامنه ای یكی از مسائل مهم در انقلابهای منطقه را حفظ پشتیبانی های مردم برشمردند و تأكید كردند: قدرت حقیقی در دست مردم است، و هر جا كه مردم همدل و یكصدا، پشتیبان رهبران و مسئولان خود باشند، امریكا و بزرگتر از امریكا  هیچ غلطی نمی توانند بكنند.
ایشان با تأكید بر لزوم حفظ مردم در صحنه افزودند: روشنفكران، نویسندگان، شاعران و بویژه علمای دین نقش مهم و برجسته ای دارند و باید با تشریح اهداف انقلابها، و موانع و دشمنان آنها، مردم را آگاه و با بصیرت نگاه دارند.
رهبر انقلاب اسلامی تربیت علمی جوانان و پیشرفت علمی و فناوری، برای قدرتمند شدن را از جمله مسائل بسیار ضروری برای كشورهای اسلامی بویژه كشورهای انقلاب كرده دانستند و خاطرنشان كردند: این كار، امكان پذیر است و تجربه عملی و موفق آن، جمهوری اسلامی ایران است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: ایران، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در رده های بسیار پایین علمی قرار داشت اما اكنون به بركت اسلام و انقلاب در رتبه های علمی بالای دنیا قرار دارد و آمارهای مراكز علمی و معتبر بین المللی، این حركت شتابان علمی را تأیید می كنند.
ایشان تأكید كردند: باید این تجربه موفق، در كشورهای اسلامی، ادامه پیدا كند و دنیای اسلام به مرحله ای برسد كه در جایگاه مرجع علمی دنیا قرار گیرد.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: نظام اسلامی � �ر ایران اثبات كرد كه می توان براساس اسلام و شریعت اسلامی، به شتاب و جایگاه علمی بالا رسید.
حضرت آیت الله خامنه ای،‌ وحدت را یكی از مسائل اساسی و مورد نیاز دنیای اسلام دانستند و افزودند: غرب و امریكا تلاش دارند تا تحت عناوین «شیعه و سنی»، «قومیتها» و «ملیتها» میان مسلمانان ایجاد اختلاف كنند، بنابراین همه ،باید هوشیار باشند، و مسائل را با این دید ، مورد بررسی قرار دهند و نسبت به آنها موضعگیری كنند.
ایشان با تاكید بر اینكه با وجود تلاشها و توطئه های جبهه استكبار، دنیای اسلام در حال پیشروی است، خاطر نشان كردند: یكی از نشانه های این پیشروی، جنگ هشت روزه است كه یك طرف آن فلسطینی های ساكن  در یك منطقه بسیار كوچك جغرافیایی به نام غزه قرار داشتند و در طرف دیگر، دولت صهیونیستی مدعی قوی ترین ارتش جهان، كه در هنگام آتش بس ، طرفی كه شرط  گذاشت، فلسطینی های غزه بودند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آیا ده سال پیش چنین اتفاقی، باور كردنی بود؟
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: آفرین بر فلسطینی ها، آفرین بر حماس و جهاد اسلامی و گردانهای مبارز فلسطینی در غزه كه از خود اینگونه شجاعت نشان دادند.
ایشان افزودند: من به سهم خود از همه مبارزان فلسطینی بخاطر این فداكاری و تلاش و صبر تشكر می كنم.
رهبر انقلاب اسلامی جنگ هشت روزه غزه را یك درس مهم برای مردم فلسطین و همچنین همه مسلمانان دانستند و تأكید كردند: جنگ غزه نشان داد كه اگر همه با هم متحد باشند و در سختی ها صبر كنند، وعده الهی مبنی بر فرج و آسانی، بعد از سختی، محقق خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای به موضوع بحرین نیز اشاره كردند و افزودند: متأسفانه در قضیه بحرین، شاهد سكوت دنیای اسلام هستیم كه ناشی از نگاه غلط به این موضوع است.
ایشان خاطر نشان كردند: نگاه برخی به قضیه بحرین، از دریچه مسائل مذهبی است و بر همین اساس دفاع از ملتی كه بر ضد یك حكومت فاسد قیام كرده، جایز شمرده می شود مگر آنكه همچون مرد م بحرین،‌شیعه باشند!
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: نگاه صحیح، به قضایای منطقه، نگاه براساس طراحی دشمن و ابزارها و حیله های او است.
حضرت ایت الله خامنه ای  با تأكید بر اینكه موضع ایران در قضیه سوریه، از همین دیدگاه ناشی می شود، افزودند: جمهوری اسلامی ایران با ریخته شدن یك قطره خون از هر مسلمانی، مخالف است، اما مقصران وضعیت كنونی در سوریه، كسانی هستند كه آن را به جنگ داخلی و تخریب و برادركشی كشانده اند.
ایشان در پایان خاطرنشان كردند: همه خواسته های ملتها باید از روشهای متعارف و بدور از خشونت برآورده شوند.
در ابتدای این دیدار 7 نفر از اندیشمندان و اساتید كشورهای اسلامی به بیان دیدگاههای خود درخصوص تحولات كنونی منطقه و بیداری اسلامی و آسیبهای پیش روی آنها پرداختند.
 آقایان
:
- دكتر منیر شفیق - اندیشمند و نظریه پرداز از فلسطین
- دكتر مجدی حسین - مبارز انقلابی و رئیس حزب الشعب مصر
- دكتر راشد الراشد - پژوهشگر و فعال سیاسی از بحرین
- دكتر بابا اینویای - پژوهشگر و وزیر اسبق امور مذهبی سنگال
- دكتر علی فیاض - نماینده مجلس لبنان
- دكتر عمرالشاهد - استاد دانشگاه و فعال سیاسی از تونس
- و خانم دكتر عابد علی - رئیس بخش روابط بین الملل دانشگاه قائد اعظم پاكستان
در سخنان خود به محورهای
زیر اشاره كردند:
- جمهوری اسلامی ایران به رهبر امام خمینی (ره) آغازگر بیداری اسلامی در جهان بود.
- وحدت میان مسلمانان، تنها راه حل اصلی برای غلبه بر توطئه ها و مشكلات است.
- لزوم استفاده مناسب از موفقیت ها، پیروزیها و ظرفیت های سالهای اخیر دنیای اسلام و جبهه مقاومت
-    نظام اسلامی در ایران الگوی اجتناب ناپذیر حركتها و انقلابهای منطقه است
- مبنای حركتها و انقلابهای منطقه،‌اسلا
م است.
- اهمیت توجه به جوانان در بیداری اسلامی، و روشنگری برای آنها
- لزوم اتخاذ مواضع شفاف و صریح در قبال استكبار جهانی و رژیم صهیونیستی، در كشوره� �ی انقلاب كرده
- ضرورت توجه به حركت و پیشرفت علمی در كشورهای اسلامی
- انتقاد از سكوت مجامع بین المللی و دنیای اسلام در قبال كشتار مردم بحرین
- و هوشیاری در قبال توطئه ایجاد بی ثباتی و آشوب در منطقه بوی‍ژه در كشورهای انقلاب كرده
همچنین در ابتدای این دیدار آقای دكتر ولایتی دبیركل مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن اشاره به سابقه تشكیل این مجمع و نشستهایی كه تاكنون برگزار شده است تأكید كرد: در اجلاس جهانی «اساتید دانشگاههای جهان اسلام و بیداری اسلامی» با شعار «پیشرفت، عدالت و مردمسالاری دینی» و با حضور بیش از 500 تن از اساتید و پژوهشگران كشورهای اسلا می مهمترین مسائل جهان اسلام و تحولات منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
دكتر ولایتی مواردی از جمله تغییر معادلات منطقه ای و تأثیر آن بر مسأله فلسطین، مشخصه های نظام های مردم سالاری دینی، ضرورت ها و اولویت های دولتهای نوپا در جهان اسلام، فرصت های جنبش بیداری اسلامی، ضرورت بهره گیری از تجربیات اندیشمندان جهان اسلام را از سرفصل های مهم این اجلاس بیان كرد.
برچسب ها: رهبر انقلاب+بیداری اسلامی+روشنفکران+جهان اسلام+اساتید،
[ سه شنبه 21 آذر 1391 ] [ 06:42 ق.ظ ] [ ما استواریم ]
.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره وبلاگ


شهادت در رکاب امام خمینی زیباست اما دفاع از ولی فقیه حاضر از آن هم زیباتر است. خون دادن برای امام خمینی زیباست اما خون دل خوردن برای امام خامنه ای از آن هم زیباتر است.

« شهید سید مرتضی آوینی »

طراح قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
کمپین اعتراض به جشنوراه یورو ویژن در جمهوری آذربایجان

Get Flash Code

ما استواریم - باشهادت

کد لوگوی ما را در وبلاگ خود قرار دهید
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
کلیک کنید

شاخه طوبی

 بیانیه جنبش وبلاگی جلبک ستیز را آزاد کنید سایت جامع فرهنگی مذهبی شهید آوینی Aviny.com ماسون تیوب عمارها َکوه پارس

 دایرکتوری  یوسف زهرا  = اولین و بزرگترین دایرکتوری ارزشی نویسان