تبلیغات
لبیک یا خامنه ای

                                                                   لبیک یا خامنه ای
                                                                                                                      ما استواریم تا ظهور 
قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک دوستان
حمایت
[ سه شنبه 30 آبان 1391 ] [ 11:04 ب.ظ ] [ ما استواریم ]
http://s3.picofile.com/file/7555894408/91_8_23.jpgبسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌
اولاً خیلى خوشحالم و حقیقتاً خیلى متشكرم از یكایك حضار، بخصوص برادران و خواهرانى كه زحمت كشیده بودند، تحقیق كردند، مقاله تنظیم كردند، بعد كوشش كردند آن مقاله را خلاصه كردند - پیدا بود دیگر، مقاله‌ها كاملاً خلاصه شده بود - كه باید خدا به ما توفیق بدهد، بتوانیم اصل مقاله‌ها را كه حالا چاپ كردند، در اختیار گذاشتند، وقت كنیم و ان‌شاءاللّه ببینیم. حالا بنده كه اقبال این وقت پیدا كردن را بعید است داشته باشم، اما دوستان خوب است به اصل مقالات مراجعه كنند و تأمل كنند؛ چون ما با این مقوله كار داریم. همچنین از مجرى محترم و عزیزمان آقاى دكتر واعظزاده كه طبق معمول با سخنان كوتاه، مطالب زیادى را بیان میكنند و با تظاهر كم، عقبه‌ى وسیعى از كار را با خودشان این طرف و آن طرف میكشانند، تشكر میكنم. واقعاً ایشان و همكارانشان خیلى زحمت میكشند؛ میدانم.
 لازم است یك تشكر ویژه هم از همه‌ى دست‌اندركاران بكنیم. خب، این روزها مشاهده میكنید به تبع این گلاویز شدن‌هائى كه استكبار جهانى و در واقع دشمن درجه‌ى یك آزادى، با كشور ما و با جمهورى اسلامى پیدا كرده - سر همین قضایاى اقتصادى و آثار آن بر عملكرد مجموعه‌ى حكومت و در زندگى مردم - طبعاً یك دغدغه‌ى عمومى در فضاى سیاسى كشور وجود دارد؛ یعنى هیچكداممان فارغ از این فكر نیستیم؛ در عین حال این كار اصلى و اساسى و بلندمدت، دچار وقفه و تعطیل نشد؛ یعنى تقریباً به طور دقیق، طبق همان برنامه‌ریزى‌اى كه كرده بودند، این اجلاس در زمان خود تحقق پیدا كرد. این، بنده را، هم خوشحال میكند، هم متشكر میكند از همه‌ى دست‌اندركاران.
 
جمهورى اسلامى از برگزارى جلسات نشستهاى اندیشه‌هاى راهبردى چند هدف عمده دارد، كه این هدفها را ما نمیخواهیم فراموش كنیم و از جلوى چشممان خارج كنیم. یكى این است كه كشور در مقولات زیربنائى، نیاز شدیدى دارد به فكر، اندیشه، اندیشه‌ورزى. خیلى از مقولات اساسى وجود دارد، كه حالا این چهارمى است كه داریم مطرح میكنیم، و مى‌بینیم احتیاج داریم به این كه در آنها اندیشه‌ورزى كنیم و فكر را به كار بیندازیم. بنده در یك دیدار ماه رمضان در این حسینیه كه با جمعى از دانشگاهیان بود - حالا یا اساتید، یا دانشجویان؛ یادم نیست - آنجا اشاره كردم به سخن یكى از حضار و سخنرانان سال قبلِ همان جلسه، كه به من خطاب كرده بود كه شما كه این چند ساله اینقدر روى مسئله‌ى علم و پیشرفت علمى و شكوفائى علمى تكیه میكنید، روى فكر هم تكیه كنید. من فكر كردم، دیدم بسیار حرف مهمى است. خب، ما اینجا هم گفتیم كه برویم فكرى بكنیم براى فكر، براى اندیشه‌ورزى، فعال كردن اندیشه‌ها. البته این مسئله شرائطى دارد، زمینه‌هائى دارد، امكاناتى دارد؛ بعضى‌اش را داریم، بعضى‌اش را نداریم، میتوانیم كسب كنیم. این جزو چالشهاى اساسى یك ملت است؛ ملتى مثل ما كه مانند مرداب یك جا نمانده؛ مثل رودخانه‌ى خروشان در جریان است. ما اینجوریم دیگر؛ ما در حال جریانیم، داریم پیش میرویم. زد و خورد و به این طرف و آن طرف خوردن و مواجه شدن با مانع هست، اما پیشرفت متوقف نمیشود. ما یك چنین ملتى هستیم؛ پس احتیاج داریم به این كه به این مسئله فكر كنیم. بنابراین نیاز شدید كشور به فكر و اندیشه، بخصوص در مقولات زیربنائى، یكى از هدفهاى این جلسات است.


ادامه مطلب

برچسب ها: سخنان رهبری، با موضوع ازادی، آزادی، راهبردی،
[ شنبه 27 آبان 1391 ] [ 12:14 ب.ظ ] [ ما استواریم ]
.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره وبلاگ


شهادت در رکاب امام خمینی زیباست اما دفاع از ولی فقیه حاضر از آن هم زیباتر است. خون دادن برای امام خمینی زیباست اما خون دل خوردن برای امام خامنه ای از آن هم زیباتر است.

« شهید سید مرتضی آوینی »

طراح قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
کمپین اعتراض به جشنوراه یورو ویژن در جمهوری آذربایجان

Get Flash Code

ما استواریم - باشهادت

کد لوگوی ما را در وبلاگ خود قرار دهید
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
کلیک کنید

شاخه طوبی

 بیانیه جنبش وبلاگی جلبک ستیز را آزاد کنید سایت جامع فرهنگی مذهبی شهید آوینی Aviny.com ماسون تیوب عمارها َکوه پارس

 دایرکتوری  یوسف زهرا  = اولین و بزرگترین دایرکتوری ارزشی نویسان